2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

ŞARKLI O SOYTARILARI ŞİKÂYET ETTİ

ŞARKLI O SOYTARILARI ŞİKÂYET ETTİ

Gaziantep BARO Başkanı Bektaş Şarklı, Fatih Tezcan, Sevda Noyan ve Esra Elönü hakkında suç duyurusunda bulundu.

iLERİ GAZETE

Gaziantep BARO Başkanı Bektaş Şarklı ve Avukat Cihan Mercimek; Fatih Tezcan, Sevda Noyan ve Esra Elönü hakkında suç duyurusunda bulundu. Fatih Tezcan adındaki şahıs 11 Mayıs’ta kendine ait youtube kanalında halkı sokaklara dökülüp katletmekle tehdit etmişti. Sevda Noyan ve Esra Elönü ise birlikte düzenledikleri bir televizyon programında 15 Temmuz’un kursaklarında kaldığını, olası bir durumda en az 50 kişiyi öldüreceklerini söyleyerek yine halkı tehdit etmişti. BARO Başkanı Bektaş Şarklı ve Avukat Cihan Mercimek, söz konusu şahıslar hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve halkı tehdit etmek suçlarından cezalandırılmaları istemiyle Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulundu.

FATİH TEZCAN’DAN KÜSTAH İFADELER

Fatih Tezcan adındaki şahıs kendine ait youtube kanalında, 11 Mayıs’ta yaptığı açıklamalarda, “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı? Sizin ailenizi nasıl koruyacaksınız, karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede.” Sözlerini sarf etmiş ve insanları ölümle ve aileleri, çocuklarıyla tehdit etmişti.

SEVDA NOYAN HADSİZLİKTE SINIR TANIMADI

Sevda Noyan ve Esra Elönü adındaki 2 kadın ise birlikte düzenledikleri bir televizyon programında karşılıklı olarak halkı tehdit etmişlerdi. Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. İstediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz. Bu ülkede onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hala 3-5 kişi var. Benim listem hazır.” İfadelerinde bulunmuştu.

ESRA ELÖNÜ KİME 4 AYAKLI DİYOR?

Esra Elönü adındaki kadın ise Sevda Noyan adındaki kadının sözlerine, “Ayak az kalır bence. 4 ayaklarını denk alsınlar” şeklinde cevap vermişti.

ÜÇÜ DE CEZALANDIRILSIN

Gaziantep BARO Başkanı Bektaş Şarklı ve Avukat Cihan Mercimek, bu 3 isim hakkında da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na ortak bir dilekçe yazarak şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu. Şarklı şikâyet dilekçesinde, 3 isminde halkı ölümle tehdit etme, halkı ailesi ve çocuklarını öldürmekle tehdit etme, halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek açıklamalar yapma gibi suçlardan cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BİLGİ VE BELGE İSTEDİ

Cumhuriyet Başsavcılığı ise 3 şahsın suça konu durumunun araştırılıp incelenmesi ve ilgili belge ve bilgilerin toplanarak kendilerine gönderilmesi için Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat yazısı yazdı.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık