2024-05-27
  • 2024-05-27
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

GTO BAŞKANLARINDAN 10 KASIM MESAJI

GTO BAŞKANLARINDAN 10 KASIM MESAJI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

iLERİ GAZETE

Gaziantep Ticaret Odası ailesinin daima Atatürk’ün izinde olacağını ifade eden GTO Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için vazgeçilemez bir değer olduğunu belirtti.

Aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle andıklarını belirten GTO Başkanları, “Bizler Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere durmaksın ilerleyeceğiz.” diyerek şunları söylediler:

“Ulusumuzun büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk umutların tükendiği, Türk milletinin esaret altına alındığı, çıkmaz ve karanlık bir yola girildiği anda bir güneş gibi parlayarak ‘Bağımsızlık Destanı’mıza önderlik etmiştir. Askeri dehasının yanında 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği inkılaplar, sosyal ve ekonomik reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir. Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz. Bu bilinç ve anlayışla ülkemize, milletimize hizmet ediyor, daha güçlü bir Türkiye için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmak da zorundayız. Bu anlayışın en güzel örneği de Gazianteplilerdir. Tüm zorlu şartlara rağmen nereden geldiğini ve geçmişini çok iyi bilen Gaziantepli hemşehrilerimiz bir daha “O” günler yaşanmasın diye ihracat rekorları kırmakta, imkânsız denilen işlerin üstesinden gelebilmektedir. Gaziantepliler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine layıkıyla sahip çıkmaktadır.

GTO ailesi olarak, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz."

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık