2024-03-01
  • 2024-03-01
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

GGC BAŞKANI AY ADAM DÖVÜYOR!

GGC BAŞKANI AY ADAM DÖVÜYOR!

GGC (Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti) Başkanı İbrahim Ay’ın adam dövdüğü görüntüler ortaya çıktı. GGC Başkanı İbrahim Ay; gazeteci olduğu, fakat kim olduğu öğrenilemeyen birine karşı kameralar önünde sopalı saldırıda bulundu.

iLERİ GAZETE

11 kişinin bulunduğu görülen videoda GGC Başkanı ve Ay Medya Grup bünyesindeki Güneş Gazetesi’nin sahibi İbrahim Ay’ın birine yönelik tokatlı ve yumruklu saldırıda bulunduktan sonra hızını alamayıp sopalı saldırıda da bulunduğu görülüyor. İbrahim Ay’ın gazeteci olduğu söylenen kişiye yönelik kamera altında 11 kişilik kalabalık bir grupla saldırıda bulunmasının sebebinin ne olduğu öğrenilemezken, gazetecilere yönelik saldırıların gündeme geldiği son günlerde GGC Başkanı ve Ay Medya Grup bünyesindeki Güneş Gazetesi’nin sahibi İbrahim Ay’ın böyle bir saldırı ile gündeme gelmesi, İbrahim Ay’ın cemiyet başkanlığından istifa edip etmeyeceği konusunu ve kent ve ülke yöneticilerinin bu konuya nasıl yaklaşacağını gündeme getirdi.

11 KİŞİ İLE SALDIRIYOR
GGC Başkanı ve Ay Medya Grup bünyesindeki Güneş Gazetesi’nin sahibi İbrahim Ay’ın 11 kişi ile adam dövdüğü video İLERİ Gazete tarafından ele geçirildi. Ele geçirilen videoda İbrahim Ay, bir işyeri ya da resmî bir kurum olduğu düşünülen bir yerde beraberindeki 11 kişi ile birlikte birine yönelik önce tokat ve yumruklu saldırıda bulunuyor, daha sonra İbrahim Ay hızını alamıyor ve kendisini dışarıda bekleyen kalabalık grubu da içeri çağırıyor. İbrahim Ay’ın çağırdığı 10 kişilik sopalı grup İbrahim Ay’ın ve karşısındaki kişinin bulunduğu odaya giriyor. Bu andan itibaren olaylar karşı konulamaz bir hal alırken İbrahim Ay’ın içeri giren kişilerden sopa istediği ve karşısındaki kişiye sopa ile saldırmaya devam ettiği görülüyor. İbrahim Ay, beraberindeki 10 kişilik grupla karşısındaki kişiyi öldüresiye dövüyor. Dövdüğü kişiye yönelik öfkesini bir türlü dindiremeyen İbrahim Ay, elindeki sopa ile karşısındaki kişiye öldüresiye bir eylemde bulunuyor. Kim tarafından çekildiği bilinmeyen 70 saniyelik görüntüde İbrahim Ay’ın bu eylemi neden ve ne zaman yaptığı ise bilinmiyor.

ÖNCE YUMRUK SONRA SOPA
Karşısındaki kişinin gazeteci olduğu öne sürülen ancak tam olarak kim olduğu anlaşılamayan kişiye yönelik tokat attıktan sonra hızını alamayan ve daha önceden planladığı üzere kapı önünde topladığı kalabalık grubu içeri çağıran İbrahim Ay, saldırıda bulunduğu kişiye yönelik daha ağır bir saldırıda bulunmak adına içeri çağırdığı kalabalık gruba dahil birinden sopa alıyor ve karşısındaki kişiye yönelik saldırının boyutunu daha da artırarak bu kişiye sopa ile saldırmaya devam ediyor. GGC Başkanı Ay, videonun 13. saniyesinde karşısındaki kişiye tokat atarken videonun 49. saniyesinde ise dışarıdan çağırdığı kalabalık gruba işaret ederek onları içeri çağırıyor. İçeri giren kalabalık gruba dahil olan birinin elindeki sopa ile ve beraberindeki grup ile birlikte karşısındaki kişiye öldüresiye saldırmaya devam eden İbrahim Ay karşısındaki kişinin kafasına ve vücudunun üst bölgesine fefalarca sopa darbesi indiriyor.

Yaklaşık 10 yıldan bu yana GGC Başkanlığı’nı İbrahim Ay, 11 Eylül 2021 tarihinde yeniden cemiyet Başkanlığı’na seçilmişti. Ay’ın bu görüntüler sonrasında GGC Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği merak ediliyor. Öyle ki kalabalık bir grupla mafyavari bir görüntü ile adam döven birinin GGC Başkanlığı koltuğunda oturuyor olması Gaziantep’in Gazeteciler camiasının kabul edebileceği bir durum olarak değerlendiremiyor.

ŞİDDETİ SÖZDE Mİ KINARKEN ŞİDDET UYGULAMIŞ
İbrahim Ay, iki gün önce Habertürk Ankara Temailcisi Muharrem Sarıkaya’nın İhlas Haber Ajansı Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik tokatlı saldırısını kınamış ve olayın hukuki takipçisi olacağını söylemişti. Şimdi, kendisi videoda görüldüğü üzere birine yönelik kalabalık bir grupla birlikte sopalı ve yumruklu saldırıda bulunan İbrahim Ay’ın bu videoyu nasıl açıklayacağı ise merak edilirken Ay’ın şiddetin karşısında duran biri gibi davranmaya çalışan, ancak tam aksine şiddet uygulayan biri olarak gündeme gelmesi büyük bir çelişki olarak değerlendirildi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ADIMI MERAK EDİLİYOR
GGC Başkanı İbrahim Ay, yaklaşık 1 yıl önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden eşi Meral Ay’ın sahibi olduğu İnova Ajans adına açık hava reklam ihalesini yaklaşık 80 milyon bedelle 10 yıllığına almıştı. Ay’ın kim olduğu öğrenilemeyen kişiye yönelik yaptığı saldırıda bulunduğu video sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin nasıl bir tavır sergileyeceği ve ihaleyi iptal edip etmeyeceği de merak ediliyor.

SALDIRILARA SESSİZ KALMIŞTI
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, başkanlık görenini yürüttüğü süre boyunca silahlı ve bıçaklı saldırıya uğrayan gazetecilere yönelik eylemler konusunda sessiz kalmış ve bu durum kamuoyunun hayli dikkatini çekmişti. Şimdi ise İbrahim Ay’ın böyle benzer bir eyleme imza atan video ile gündeme gelmesi kamuoyunda infial yarattı. Kent ve ülke yöneticilerinin İbrahim Ay’ın bu saldırı eylemine karşı nasıl bir tepki vereceği ve adli mercilerin nasıl hareket edeceği merak konusu oldu.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık