2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Spor

Gaziantep FK öğrencilerle buluştu

Gaziantep FK öğrencilerle buluştu

 Gaziantep Futbol Kulübü futbolcularından Ömürcan Artan, İlker Karakaş ve Lazar Markovic Kamil Ocak Spor Lisesi’nde öğrencilerle genç sporcu adaylarıyla bir araya geldi.

iLERİ GAZETE

Gaziantep FK A Takım Sorumlusu Cemil İbrahim Cansız ve Halkla İlişkiler Müdürü Cuma Yıldız’ın da katıldığı söyleşide, öğrencilerin futbolculara olan ilgisi yüksekti. Genç sporcu adaylarının sorularını yanıtlayan ve oldukça renkli görüntülerin yaşandığı söyleşide, futbolcularımız öğrencilerin soruları karşısında zaman zaman zor anlar da yaşadı. 

MARKOVİC; “DESTEK DEVAM ETTİĞİ SÜRECE DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Kamil Ocak Spor Lisesi’nde gerçekleştirilen panelde yoğun ilgi gören isimlerden Lazar Markovic Gaziantep şehrinin kendisini için özel bir yeri olduğunu vurgulayarak, "Benim bu şehirde ikinci yılım ancak yıllardır buradaymışım rahatlığı hissediyoruz. Gerek yönetimimiz, gerek şehirdeki vatandaşlar bizlere kendimizi evimizde hissettiriyor. Dolayısıyla bizim üzerimizdeki sorumlulukta bununla birlikte daha da artıyor. Tek amacımız var bu takımı daha iyi yerlere getirebilmek. Futbolcu arkadaşlarımız olarak büyük emek veriyoruz. Bu gerçekten özel bir duygu ve bunu Gaziantep'te de gerçekleştirmeyi gönülden istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. Bu destek devam ettiği sürece daha iyi yerlere geleceğiz’’ ifadelerini kullandı.

İLKER; “BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Bir öğrencinin sorduğu soru üzerine futbola nasıl başladığını anlatan İlker Karakaş, ‘’Bizde sizler gibi altyapı ile başladık. Futboldan hiç kopmadım sürekli okuldan izin alarak antrenmanlara giderek futbol oynuyordum. Sonunda da buralara gelip, sizin karşınıza İlker Karakaş olarak çıkma şansı yakaladım. Bu şehirdeki insanları da mutlu edebilmek için sezon sonunda ilk 8’de kapatmamız gerektiğinin farkındayız. Umarım hep beraber bunu başarırız. Gaziantep şehrine transferimi duyduğumda inanılmaz sevinmiştim. Buraya geldikten sonra da ne kadar büyük bir şehri ve camiayı temsil ettiğimi daha net gördüm. Uzun yıllar burada başarılı bir şekilde forma giymek istiyorum" dedi. 

ÖMÜRCAN; “27 NUMARANIN ANLAMI ÇOK BÜYÜK”

Bir öğrencinin sorduğu soru üzerine 27 numaranın önemini anlatan Ömürcan Artan, ‘’Doğum tarihim 27 Temmuz ve oynadığım diğer takımlarda 27 numaralı formayı giydim. Hatta bunun üzerine sıkça sorulan sorulardan birisi, Sen Gaziantepli misin? Sorusuydu. Ankara’da gezerken de, başka yere gittiğimde de sürekli bu soruyla karşılaştım. 

Annem bu sıkça sorulan sorunun üzerine, oğlum sanırım Gaziantep’te oynayacaksın dedi. 2 yıl sonra Gaziantep’e transfer oldum ve gelir gelmez ilk olarak numaranın müsait olup olmadığını sordum. 27 numara bende çok büyük anlam taşıyordu ve bir de Gaziantep’e transfer olup giymek ise büyük bir gurur kaynağı oldu” diyerek sözlerini noktaladı. 

Futbolcularımız son olarak takımımızın hafta sonunda oynayacağı Ankaragücü maçında tüm öğrencileri yanlarında görmek istediklerini belirterek, bu zorlu karşılaşmaya davet ettiler.

Karşılıklı sevgi ve saygıyı pekiştirmek amacıyla, Kamil Ocak Spor Lisesi Müdürü Sayın Erkan Çolak’da kulübümüze teşekkür etmek ve bu özel anı ölümsüzleştirmek adına çiçek hediye etti.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık