2024-04-16
  • 2024-04-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Dünya

FATMA ŞAHİN'DEN 18 MART MESAJI

FATMA ŞAHİN'DEN 18 MART MESAJI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

iLERİ GAZETE

Şahin mesajında, “Dünya tarihini değiştiren, bir çağa imza atan bu nişane tarih Türk Milletinin hiçbir şekilde esaret altında yaşamayacağını, gücünü, inancını ve istikbalinin parlaklığını işaret etmektedir.” dedi.

Şahin mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale geçilmez, ifadesinin altında çok derin bir mana var. ‘Her koşulda biz bu vatanı koruyacağız, ecdadımızın bize emanet ettiği topraklara sahip çıktığımız gibi, gelecek nesillerimiz de bu uğurda fedakarca mücadele verecektir.’ diyor bu manidar cümle.

İmkansızlıklar ve zorluklara rağmen, ayakta duran, kendini de vatanını da koruyan, gerekirse canını tüm bunların önünde tutmuş bir tarihi mücadeleyi sadece savaşlarla, anlaşmalarla hatırlıyor değiliz. Bu tarihin günlük yaşamımıza varana kadar her alanda bize verdiği öğütler olduğuna inanıyorum. Biz bugün bile halen örnek aldığımız bu tarihi zaferi anlatmaya çalıştığımız çocuklarımız, gençlerimizle tarihin bize gösterdiği emaneti hakkıyla taşımaya, bu zaferin ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz.

Bir olmak, beraber olmak, inanmak, azim ve fedakârlık gibi birçok kişisel erdemin, toplumda da yankısını gösterdiğini aradan geçen bir asrı aşkın süreye rağmen tekraren görmek mümkün. ‘Şartlar ne olursa olsun.’ Çanakkale Zaferi bize bu inanç ve iradeyi haykırıyor. Bu cümleye hepimizin her daim ihtiyacı var. Ailemizde, işimizde, çevremizde, her zaman, her yerde bize güç veriyor. Çanakkale'de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, istiklal mücadelemizin temelinde yatan ruhu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenlerle Çanakkale Zaferi’ni anlamaya da anlatmaya da devam etmeli ve bu zafer örneğini bir işaret kabul etmeliyiz.

Vatan sevgimiz, bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte, aynı şuur ve sadakatle sahip çıkılacağının da güvencesidir. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösteren önemli bir kanıttır.

Bu şanlı tarihin taşıyıcıları, varisleri, emanetçileri olarak 108 yıl önce bu topraklarda tarih yazan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tarihimiz boyunca vatanı, milleti, devleti, bayrağı için canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, bugünleri bize armağan eden kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık