2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Dünya

YEREL YÖNETİMLER GENÇLİK KOORDİNATÖRÜ GAZİANTEP'TEN ADAY ADAYI OLDU

YEREL YÖNETİMLER GENÇLİK KOORDİNATÖRÜ GAZİANTEP'TEN ADAY ADAYI OLDU

AK Parti Gaziantep Milletvekili merhum Abdülkadir Yüksel’in danışmanı ve Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Gençlik Koordinatörü İskender Yüksel AK Parti’den 28. dönem Gaziantep milletvekili aday adayı oldu.

iLERİ GAZETE

1982 yılında Şanlıurfa Suruç’ta doğan, Ortaokulu Gaziantep Atatürk Ortaokulunda bitiren, Teknik Meslek Lisesi Bilgisayar bölümünü mezunu İskender Yüksel,  2003 yılında İzmir Ege Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğini kazanarak Öğrencilik yıllarında çeşitli öğrenci kulüpleri, spor kulüpleri ve Ak Parti gençlik kollarında muhtelif çalışmalar yaptı. 

Yüksel, 2007 yılında Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi. Aynı yıl, EĞİTİMDEYİZ Dergisi’ni kurarak çeşitli faaliyetler yürüten İskender Yüksel, 2008 yılında; Türkiye’nin en büyük Öğrenci Festivali olan Ege-Fest Festivalinde Organizasyon Komitesi Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında çalışmalar yaptı. Aynı yıl akademik faaliyetlerine de devam ederek 2. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu ve 1. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Kurultaylarını tamamladı.

Dar gelirli köy okulu öğrencileri için YGS hazırlık kursları, “Köyüm, Okulum, Kitabım” kampanyası, “Gezici Sağlık Ekibi Projesi”, “Suruç Su İstiyor” gibi toplumun ihtiyaçlarına dikkat çekerek, çözüm odaklı gerçekleştirilen birçok sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

2008 yılında English Prime Yabancı Dil Eğitim Merkezini kurdu.

2008 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinden mezun oldu. KPSS ile atanarak, Ardahan Göle’ye bağlı Çardaklı köyünde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak göreve başladı. Sonraki yıllarda Ardahan ve Şanlıurfa’da çeşitli okullarda yöneticilik yaptı.

2009 yılında Kızılay Gençlik Lideri olarak çalışmalar yaptı.

2011 yılından 2015 yılına kadar, Suruç Kaymakamlığı’nda Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Proje Koordinatörlüğü ve Kaymakamlık AR-GE Ofislerinde Proje Uzmanlığı yaptı.

2012 yılında Öğretmenevi Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2014 yılında ülkemize sığınan Suriyeliler için sınır hattında kriz masası koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra Şanlıurfa Suruç’ta kurulan 35.000 kişilik Çadır Kent’in kurucu yöneticiliğini yaptı.

1 Kasım 2015 seçimlerinde Gaziantep Milletvekili Merhum Abdulkadir YÜKSEL ile seçim çalışmalarına katılarak, TBMM Gaziantep Milletvekili Danışmanlığı yaptı. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Danışmanlığı, Ak Parti Grup Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

12 Aralık 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

 

2020 yılında Kastamonu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisansımı tamamladı.

Eylül 2019’dan bu yana Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Gençlik Koordinatörü olarak görev yapan İskender Yüksel, 

2021 ve 2022 yılında gerçekleştirilen, her birine yaklaşık 2 Milyon gencin katıldığı, Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan ‘Tam Bana Göre Festival’in genel koordinatörlüğünü yaptı.

Yüksel, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Ak Parti Gaziantep'ten milletvekili aday adayı oldu.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık