2024-05-27
  • 2024-05-27
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

TFF'DEN YABANCI HEKEM KARARI

TFF'DEN YABANCI HEKEM KARARI

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından itibaren lig sonuna kadar önemli maçlarda yabancı VAR hakemlerinin görevlendirileceğini duyurdu. İşte 32. haftada yabancı VAR hakemlerinin görev alacağı maçlar... Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından itibaren lig sonuna kadar kritik maçlarda yabancı Video Yardımcı Hakem (VAR) kullanımıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonuyla yaptığı görüşmeler sonucunda, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından lig sonuna kadar haftanın önemli maçlarında yabancı Video Yardımcı Hakem (VAR) görevlendirileceği" belirtildi.

iLERİ GAZETE

İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarından gelecek olan yabancı VAR hakemlerinin görev yapacağı ifade edildi.

 

Açıklamada ayrıca, yabancı VAR hakemlerinin Türkçe ve İngilizce iletişim dili kullanacakları ve İngilizce dilinde iletişim kurabilen AVAR, AVAR 2 ve VAR Destekçisi'nin (VAR Support) görev yapacağı belirtildi.

 

Trendyol Süper Lig'in 32. haftasında yabancı VAR hakemlerinin ataması yapılacak maçlar ise şöyle:

 

* MKE Ankaragücü - Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.

 

* Vavacars Fatih Karagümrük - Fenerbahçe A.Ş.

 

* Corendon Alanyaspor - Galatasaray A.Ş.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık