2024-04-16
  • 2024-04-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

TAHMAZOĞLU, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

TAHMAZOĞLU, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajla tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

iLERİ GAZETE

Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata hazırlanmasında öğretmenlerin çok önemli bir göreve sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Ülkemizin her köşesine ulaşarak en zor şartlarda dahi bilgiyi taşıyan, ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz tarih boyunca dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Bizi yetiştiren, çocuklarımızın gelişiminde, eğitim ve öğretiminde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin kıymeti; Hz. Ali (r.a)'ın ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünden de anlaşılmaktadır” dedi

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğretmenler gününü buruk bir mutluluk içerisinde kutladıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz günler içerisinde Karkamış İlçemizde terör örgütünün hain saldırısı sonrası şehadete yürüyen Ayşenur Alkan öğretmenimiz başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, milletimizin refahına, ülkemizin kalkınmasına katkı sunan tüm eğitimcilerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık