2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'NDEN HASAN BODUR AÇIKLAMASI

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'NDEN HASAN BODUR AÇIKLAMASI

Şehitkamil Belediyesi, kamuoyunca Hasan Bodur olarak tanınan ve haksızlığa uğradığını iddia eden şahıs ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

iLERİ GAZETE

Şehitkamil Belediyesi, kamuoyunca Hasan Bodur olarak tanınan ve haksızlığa uğradığını iddia eden şahıs ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, söz konusu şahsın açtığı davayı kaybetmesine rağmen hala gerçek dışı söylemlerde bulunmaya devam ettiğini ifade etti.

Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

" Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Münüfpaşa Mahallesi, 1121 ada, 628 parselde kayıtlı bulunan ve imar planında “yola” denk gelen taşınmaz, belediyemiz tarafından tesis edilen imar uygulaması neticesinde konut parseline taşınmıştır.

Taşınmaz maliki Selim Bodur’un vefat etmesi neticesinde söz konusu taşınmazın 15 varisinin olması, taşınmazda, mirasçılar tarafından veraset intikal işlemlerinin esasen yapılmamış olması ve taşınmazın halen ölen kişinin adına kayıtlı olması sebebi ile, ilgili şahıs muhatap alınamamaktadır.

Kamuoyunda kendini mağdur göstermek isteyen Hasan Bodur söz konusu taşınmazda sadece 1/10 hissenin maliki olup, 1/10 oranındaki hissesi için belediyemizden afaki ve gerçekçi olmayan taleplerde bulunmaktadır. Bu vatandaşımız tarafından belediyemize karşı açılan davaların belediye lehine sonuçlanmasına rağmen ilgili şahıs tarafından belediye aleyhinde gerçek dışı söylemlerde bulunulmaya devam edilmektedir.

Bu güne kadar vicdani nedenler ile el atılmayan taşınmazda, belediyemiz lehine verilen mahkeme kararları doğrultusunda işlem tesis edileceği kamuoyunun dikkatine saygı ile duyurulur."

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık