2024-07-14
  • 2024-07-14
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇANAKKALE GEZİSİ

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇANAKKALE GEZİSİ

Daha önce 104.893 öğrenciyi ve vatandaşı Çanakkale’ye uçakla ziyaret imkânı sunan Şahinbey Belediyesi, korona virüs tedbirleri çerçevesinde Çanakkale ziyaretlerine yeniden başladı.

iLERİ GAZETE

Daha önce 104.893 öğrenciyi ve vatandaşı “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesiyle ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi 27 Temmuz itibariyle ziyaretlere yeniden başladı. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında başlatılan ve 104.893 öğrencinin ve vatandaşın ecdadıyla buluştuğu “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” Projesi kapsamında 2021 yılının ilk ziyareti korona virüse karşı alanın tedbirlerle gerçekleştirildi.

PROJEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi ile vatandaşların ve öğrencileri yeniden ecdadı ile buluşacağını belirterek, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl etkinlerinde başlattığımız “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projemize yeniden başladık. Bugüne kadar 104.893 öğrencimizi ve vatandaşımızı Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına götürdük. Çanakkale tarihimizde çok önemli bir yer tutan 253.000 şehidimizin olduğu cennet vatanımızın bir köşesi. Projemizin tüm masrafları yine belediyemiz tarafından karşılanacak. Gençlerimize milli bir şuur kazandırmak ve bu vatan topraklarının nasıl kazanıldığını yerinde göstermek istiyoruz. Bu projeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok önemsiyor. Projemizi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada başarılı bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’ye gitmek isteyen vatandaşların http://basvuru.sahinbey.bel.tr/CanakkaleBasvuru.aspx adresinden başvuru yapabileceklerini ifade etti.
 

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık