2024-03-01
  • 2024-03-01
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Dünya

KOÇER “ ÇANAKKALE ZAFERİ DESTANSI BİR DİRİLİŞTİR.”

KOÇER “ ÇANAKKALE ZAFERİ DESTANSI BİR DİRİLİŞTİR.”

“Binlerce isimsiz kahramanın şehit düştüğü 18 Mart, toprağın kanla sulanarak vatan kılındığı gündür. Çanakkale; din,dil,köken ayırt etmeyerek tek yumruk olanların vurduğu darbeyle düşmanın bozguna uğradığı yerdir.

iLERİ GAZETE

Çanakkale harp sanatıyla izah edilemeyecek kadar muazzam, destansı bir diriliştir. Kınalı kuzuların, bayrağı, vatanı ve milleti için ardına bakmadan ölüme koştuğu, tarihte benzeri olmayan bir savaştır. 19. Tümen kumandanı Mustafa Kemal, cephanesi biten askerlere süngü tak emri vererek “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” diyerek

istiklal ve istikbalimize kast edenleri toprağa ve tarihe gömmüştür. Bu destansı mücadele ile Anadolu’yu bize ilelebet vatan kılanlara karşı olan minnet ve mesuliyetimizin en güzel ifadesi, o günleri çok iyi tahlil ederek unutmamak, bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkarak ülkemiz ve milletimiz için gece gündüz çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde, ülkemizin bütünlüğü milletimizin birlik ve beraberliği için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı hürmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık