2024-03-01
  • 2024-03-01
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE MEDİKAL MALZEME DAĞITIYOR

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE MEDİKAL MALZEME DAĞITIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen Nurdağı ve İslahiye’de depremzedelerin medikal malzeme ihtiyaçlarını karşılıyor, tamiratlar yapıyor.

iLERİ GAZETE

İlçelerde kurulan konteynır kentlerde Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri, tek tek evleri gezerek medikal malzeme ihtiyaçlarını tespit ediyor. Tespit edilen tekerlekli sandalye, koltuk değneği, beyaz baston, tansiyon aleti, yürüteç gibi ihtiyaçlar, Büyükşehir Belediyesi’nce karşılanarak konteynır evlerine kadar getiriliyor.

DEPREMZEDELERE 5 BİN 150 MEDİKAL MALZEME DAĞITILDI

Kahramanmaraş Depremleri’nin gerçekleştiği 6 Şubat’tan bugüne kadar 5 bin 150 medikal malzeme dağıtan ekipler günde bin 150 konteynır evi ziyaret ederek ihtiyaçları tespit ederken 100’den fazla medikal malzemenin dağıtımı yapılıyor. Öte yandan medikal malzemesi arızalı olan vatandaşların talepleri doğrultusunda malzemelerin tamirini de büyükşehir ekipleri yapıyor.

Konu hakkında alanda açıklamada bulunan Engelliler ve Yaşlılar Şube Müdürü Yusuf Çelebi, depremin olduğu ilk günden bu yana ilçelerde belediye hizmetlerinin devam ettiğini aktararak şunları söyledi:

“Biz de engelli ve yaşlı depremzedelere ihtiyacı olan bütün medikal malzemeleri karşılamak için sürekli konteynırları geziyoruz. 1150 konteynırı ziyaret ettik ve talep edilen 100’den fazla medikal malzeme ihtiyacını gideriyoruz. Depremlerin verdiği hasara göre ihtiyaç hasıl oluyor. Şimdiye kadar 5 bin 150 medikal malzeme dağıttık. Ortez protez hizmetlerimizde bu bölgede devam edecek.”

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık