2024-07-14
  • 2024-07-14
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

Erasmus+ Fırsatları ErasmusDays Etkinliğinde Tanıtıldı

Erasmus+ Fırsatları ErasmusDays Etkinliğinde Tanıtıldı

Erasmus+ programının tanınırlığını artırmak ve öğrencileri bu programdan daha etkin yararlanmaya teşvik etmek amacıyla Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından ErasmusDays etkinlikleri düzenlendi.

iLERİ GAZETE

Ağaç dikimi ile başlayan program kapsamında; Erasmus+ Deneyim Sergisi açıldı, uluslararası öğrenci değişimi fırsatları tanıtıldı, deneyim sunum ve paylaşımları ile ödüllü bilgi yarışması yapıldı.

 

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü İhsan Kuyumcu, Erasmus Kurum Yöneticisi Öğretim Görevlisi Simge Yılmaz ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe katılan YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz: “Bu heyecanı yaşamanız gerekiyor, Avrupa sizden çok şey öğrenecek. İyi ki varsınız, ışığınız hep parlasın ve Avrupa’yı aydınlatsın” diyerek öğrencileri Erasmus+ programından yararlanmaya teşvik etti.

 

Etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Öğrencilere farklı ülkeleri görme, farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürünü tanıtma fırsatı veren Erasmus+ programları, öğrenme süreçlerini destekleyerek ve hızlandırarak, öğrencilerin uluslararası tecrübe kazanmasını ve bunları birbirlerine aktarmasını sağlıyor. HKÜ olarak Erasmus+ programını destekliyor ve daha fazla sayıda öğrencinin yararlanabilmesi için imkânlarımızı seferber ediyoruz. Erasmus+ programları kapsamında gittiğiniz ülkelerde; kendinizi, ülkemizi, bayrağımızı ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize eminim. Bu deneyimi en iyi şekilde değerlendirmek ve bu fırsatı iyi kullanmak çok önemli. Hepinize keyifli ve başarılı bir Erasmus deneyimi yaşamanızı dilerim” dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık