2024-07-14
  • 2024-07-14
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Sağlık

Eksozom, Kök Hücre Tedavisi Medical Point’te

Eksozom, Kök Hücre Tedavisi Medical Point’te

Eksozom tedavisi ile leke, yanık, akne ile yara izleri tedavi ediliyor, saç derisine uygulanarak saç dökülmesi engelleniyor.

iLERİ GAZETE

  Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde edilen ve yaşlanmayı geciktiren, leke, yanık, akne ve yara tedavileri ile saç dökülmesini engelleyen eksozom tedavisi başladı.

  Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde eksozom kök hücre tedavilerine cevap verilmektedir. Eksozom kök hücre tedavisi, kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde edilen kök hücrelerin flakon halinde laboratuvarlarda üretildikten sonra soğuk zincir bir şekilde temin edilmesinden sonra iğne ile cilde enjekte edilerek uygulanıyor. Gaziantep’te Dermatolojide ve özel hastanede uygulanan ilk yöntem fakat dünyada giderek yaygınlaşan eksozom kök hücre tedavisi ile yaşlanmayı geciktirerek doğal yaş alma sağlanırken, leke, yanık, akne ile yara izleri de tedavi edilebiliyor, saçlı deriye uygulandığında ise saç dökülmesini engelleyerek saçların daha sağlık bir şekilde uzaması ve güçlenmesinde etkili oluyor.

 

  “Gaziantep'te dermatoloji alanında ve özel hastanede ilk kez uygulanan bir yöntem”

  Gaziantep’te Dermatoloji'de ve özel hastanede ilk kez uygulanan eksozom kök hücre tedavisi hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Kıvılcım Çınkır Özsaraç, “Eksozom tedavisi, mezenkimal kök hücreden elde edilen, Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye'de tek yetkili GMP laboratuvarda üretilen partikül. Bu tedavi yaşlanmayı geciktiren ve doğal yaş almayı sağlayan kalıcı etkili bir yöntemdir. Bu yöntem Gaziantep'te dermatoloji alanında ve özel hastanede ilk defa uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem özellikle cilt yenilenmesinde, ince kırışıklıkların tedavisinde, ciltte kolajen ve elastin artımında kullanılan bir yöntemdir. Antiaging diğer bir ifade ile yaşlanma karşıtı etkisi çok yüksek bir yöntemdir. Çünkü kök hücreden elde ediliyor. Bu yöntem leke tedavilerinde, ciltteki çukur izlerinde, akne tedavilerinde kullanılan, saç dökülmesini engelleyen,  saçın uzamasını ve saç foliküllerini destekleyen çok etkili bir yöntemdir. Bu tedavi yanık ve yara iyileşmelerinde de kullanılabilen bir kök hücre yöntemidir” dedi.

 

  “Kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde ediliyor”

  Ekzozom tedavisinin kordon dokusundaki mezenkimal kök hücreler elde edilerek uygulandığını belirten Dermatoloji Uzm. Dr. Özsaraç, “Bu yöntem kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde ediliyor. Bu tedavi yöntemi yeni bir yöntem ama Türkiye'de ve dünyada çok hızla yaygınlaşan bir yöntem. Sonuç alınabilen güzel bir alternatif tedavi yöntemidir. Yara iyileşmelerinde, leke tedavilerinde çok sık kullanılan popüler bir yöntem. Tedavi edici bu hücresel ürün, laboratuvardaf üretildikten sonra soğuk zincir bir şekilde temin ediyoruz. Soğuk zincir kurallarına uyarak cilt altına küçük bir iğne yardımı ile enjekte ediyoruz. Tedavinin etkisi bir ay sonra kendisini gösteriyor. Bir aydan önce etki beklemeyiz. Maksimum etki ciltte 3 ayda, saçlı deride ise 6 ayda maksimum etkiyi gösteriyor. Bu tedaviyi saç dökülmesinde saçlı deriye, cilt eller ve boyun bölgesine uygulayabiliyoruz. Bunun dışında yanık ve yara için de kullanılabileceği için aslında tüm vücut bölgelerine de uygulanabilir” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık