2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Magazin

DERYA BAKBAK’TAN BAYRAM MESAJI

DERYA BAKBAK’TAN BAYRAM MESAJI

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

iLERİ GAZETE

Bayramların tüm Müslümanların ve insanlık aleminin birbirine yakınlaştığı dönemler olduğunu ifade eden Dr. Bakbak, “Bayramlar, ruhumuzun manevi ikliminin şenlendiği, birlik ve dirlik şuurumuzun keskinleştiği, dargınlıkların ortadan kalktığı ve kardeşlik duygularımızın akis bulduğu günlerdir. Kurban Bayramı’nın tüm bu önemli ve anlamlı günler içinde farklı bir yeri vardır. Kestiğimiz kurbanlar, ihtiyaç sahibi insanlarımızla paylaşıldıkça bereketi artar, komşularımız ve çevremizle aramızda güçlü bir bağ oluşturur. Yüce Rabbimizin, ‘Allah’ın onlara rızık olarak verdiği, belirlenen günlerde kesecekleri kurbanlık hayvanlar üzerine O’nun adını ansınlar. Artık onlardan hem kendiniz yiyin hem sıkıntı içindeki yoksulları doyurun.’ (Hac, 28) Ayet-i Kerimesi doğrultusunda yardımlaşma ve dayanışma bilincimiz kökleşir.” dedi.

Büyüklerimizi ve akrabalarımızı bayram günlerinde daha yoğun bir ilgi ve ihtimamla hatırlamamız gerektiğini söyleyen Dr. Bakbak, “Mübarek bayram günlerinde bölüşmenin, yardımlaşmanın manasını bir kez daha idrak ediyoruz. Bunun yanında gerek salgın dönemi şartlarından, gerekse çeşitli engellerden ötürü arayıp sormayı, ellerinden öpmeyi ihmal ettiğimiz büyüklerimizi salgın tedbirlerini elden bırakmadan ziyaret etmek, hayır dualarını almak bayram neşemizi katmerlendirecek, duyduğumuz manevi hazzı artıracaktır. Büyüklerimize gösterdiğimiz ilgi ve alaka, evlatlarımızın milli-manevi değerler çerçevesinde yetişmeleri için güzel bir örnek teşkil edecektir.” ifadelerini kullandı. 

Bayram ziyaretleri vesilesiyle yola çıkacak olan vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyen Derya Bakbak, “Seyahat eden saygıdeğer vatandaşlarımızın trafik ve hız sınırlarına azami dikkat göstererek bayramı bayram tadında idrak etmeleri en büyük temennimizdir. Bayramlarımız huzur içinde geçsin diye ailelerinden, sevdiklerinden uzakta, vatan nöbetinde, huzur devriyelerinde görev yapan kahraman güvenlik güçlerimizin bayramlarını da tebrik ediyorum. Rabbimize, bizleri mübarek güne ulaştırdığı için sonsuz şükürler olsun. Bu vesileyle tüm İslam Alemi’nin ve hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, birlik ve beraberlikle, huzur ve güvenle nice bayramlara ulaşmayı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. 

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık