2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

CUMHURİYET KUTLAMALARININ ADRESİ BU KEZ ALLEBEN OLDU

CUMHURİYET KUTLAMALARININ ADRESİ BU KEZ ALLEBEN OLDU

Şehitkamil Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 11. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yarışları’nda büyük heyecan ve coşku yaşandı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu organizasyonda da katılımcıları ve sporcuları yalnız bırakmadı.

iLERİ GAZETE

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü, Şehitkamil’de doyasıya kutlanmaya devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi; eğitimden spora, kültürden sanata, bilimden bilgiye birçok alanda Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında etkinlik düzenledi.

Sadece spor alanında gerçekleştirilen; 47. Geleneksel Satranç Cumhuriyet Kupası etkinliğine 405 öğrenci, 2. Geleneksel Paintball Cumhuriyet Kupası etkinliğine 140 öğrenci, 6. Geleneksel Futbol Cumhuriyet Kupası etkinliğine 234 öğrenci, 9. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası etkinliğine 225 öğrenci, Geleneksel Akıl-Zeka Oyunları Şenliğine 100 anaokulu öğrencisi, 4. Geleneksel 99 Dakika Durmaksızın Cumhuriyet Bayramı Yüzme Yarışı etkinliğine 99 sporcu katıldı.

Son etkinliğin adresi ise Alleben 1 Yüzme Havuzu oldu. 11. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yarışları’nda centilmence yapılan yarışlarda bir ve beraber olmanın en güzel örneklerine imza atıldı. 11. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yarışları’na; 3 şehirden 13 kulüp, 142 kadın ve 186 erkek olmak üzere toplamda 328 sporcu katılım sağladı.

TEK BİR DERDİMİZ VAR, İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTTURMAK

11. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yarışları açılış seremonisinde konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kaydetti:

“Şehitkamil Belediyesi olarak, geleneksel hale getirdiğimiz etkinliklerden bugün birini daha hep birlikte icra ediyoruz. 11. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yarışları etkinlikleri çerçevesinde bugün yarışa katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. İki gün boyunca devam edecek olan bu müsabakalara 3 ilimizden 13 kulüp 328 sporcumuz katılım sağlıyor. Bu etkinliğin bir önemli ayağı da özellikle burada alınan sonuçlar, bir sonraki yapılacak etkinliklere altlık hazırlıyor. Şehitkamil Belediyesi olarak sporu tabana yaymak adına özellikle de alt yaş grubundan başlayıp ileri yaşa kadar spor yapmayı sağlamak adına tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. 4-6 yaştan başlayan temel cimnastikten 65 yaşın üzerinde fitness etkinliklerine kadar arkadaşlarımız, sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyor. Şehitkamil Belediyesi olarak kendimize ana branş olarak seçtiğimiz 5 branşta çok şükür milli sporcularımızı Milli Takım kadrolarına gönderdik. Bugün, içerisinde bulunduğumuz bu tesisten de çok şükür dünya şampiyonları çıkardık. Tabii bu bir başına olan bir işlem değil, bu konuda emek veren Alleben camiasının her kademesindeki çalışma arkadaşlarıma ve saygıdeğer velilerimize, okuldaki beden eğitimi öğretmenlerimize, antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu iş, ekip işidir. Burada ekip, senkronize bir şekilde çalıştığı takdirde neler yapılabileceğini hep birlikte görüyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de amacımız, olimpiyata sporcu göndermek. Şehitkamil Belediyesi olarak tek bir derdimiz var, uluslararası arenada ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutturmak. Bu konuda bizlere destek veren tüm teknik ekibe teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık