2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

BÜYÜKŞEHİR’DE G-AİLEM SKANDALI

BÜYÜKŞEHİR’DE G-AİLEM SKANDALI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin personel arasında iletişim ve bilgi akışını sağlayan G-Ailem sistemi ele geçirildi.

iLERİ GAZETE

 Sistemi ele geçirenler, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e sistem üzerinden 7 sayfalık bir mektup gönderdi. Mektupta, Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanları ile müdürler arasındaki yasak ilişki iddialarından tutun da PKK’lı isimlerin belediyede işe alındığı ve bankamatik memurlarına kadar birçok skandal ifade yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise G-Ailem sisteminin ele geçirilmesi ve 7 sayfalık skandal mektup sonrası G-Ailem sistemini tamamen kapattı. Belediye yetkilileri sistemi ele geçiren isim ya da isimleri tespit etmek için yoğun bir çalışma yürütürken mektubun kamuoyunda ifşa olmaması için büyük çaba gösterdiği bilgisi alındı. Fakat Büyükşehir Belediyesi’nin 10 bini aşkın çalışanı, skandal mektubu G-Ailem sistemi üzerinden gördü.

 

İDDİALAR YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde G-Ailem skandalı yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’nin personel arasındaki iletişim ve koordinasyonunun sağlandığı internet ağı henüz kim olduğu belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ele geçirildi. Ele geçirilen G-Ailem sistemi üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e 7 sayfalık bir mektup yazıldı. Mektuptaki iddialar ise skandal türden ifadeler olarak nitelendirildi. Fatma Şahin’e yazılan mektupta belediye içindeki daire başkanlarının belediyede bazı kadınları müdürlük düzeyinde görevlere getirdikleri ve daire başkanları ile göreve getirilen isimler arasında yasak ilişkiler yaşandığı iddiaları yer aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde, “Kamuda çalışamaz” şeklinde güvenlik raporu bulunan terör sempatizanları ve üyelerinin de işe alındığı iddialarının yer aldığı mektupta Büyükşehir Belediyesi’nde bankamatik memurlarının bulunduğu da öne sürüldü. Mektubu kaleme alan kişi ya da kişiler; bahsi geçen skandal iddialara konu isimlerin görevlerinden alınmaması durumunda iddialar hakkındaki belgelere ilişkin mesajlaşmaları, fotoğrafları ve videoları sosyal medyadan paylaşacaklarını ifade ettiler. Skandal iddiaların yer aldığı mektubun sistem üzerinden yayınlanmasından dakikalar sonrasında G-Ailem sistemi Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından kapatıldı ve sistem henüz kapalı vaziyette görünüyor.

 

DAİRE BAŞKANLARI İLE MÜDÜRLERİN YASAK İLİŞKİ İDDİASI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin personel arasındaki iletişim, koordinasyon ve özel bilgilerinin toplandığı internet sistemi G-Ailem sistemi ele geçirildi. G-Ailem sistemi henüz kim olduğu belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ele geçirilirken sistem içinde personellerin maaş bordrolarına varana kadar birçok kurum içi özel bilgi yer alıyor. Sistemi ele geçiren kişi ya da kişiler tarafından G-Ailem sistemi üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e 7 sayfalık bir mektup yazıldı. Mektupta, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde görevli daire başkanları ile müdürlük düzeyindeki bazı isimlerin belediye içinde yasak aşk ve cinsel münasebete varan ilişki iddiaları yer alırken Büyükşehir Belediyesi’nde terör örgütü mensubu bazı isimlerin güvenlik soruşturmasında kamuda çalışamaz şeklinde raporu bulunmasına rağmen işe alındığı da öne sürülüyor. Skandal ifadelerin yer aldığı mektupta ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nde bankamatik memurlarının bulunduğu da iddia edilirken G-Ailem sistemini ele geçiren kişi ya da kişiler, bahse konu iddialarla ilgili ismi geçen kişilerin görevlerine kısa sürede son verilmemesi halinde iddialara ilişkin belge niteliği taşıyacak mesajlaşma, fotoğraf ve videoların sosyal medyadan paylaşılacağını dile getiriyor.

 

BİLGİ SAHİBİ MİLLETVEKİLİ KİM?

Büyükşehir Belediyesi’nin ele geçirilen G-Ailem sistemi üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e yazılan mektupta, mektubun bir milletvekilinin bilgisi dahilinde kaleme alındığı bilgisi de yer alıyor. Mektupta bazı daire başkanları adeta yerden yere vurulurken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevini yürüten Murat Geç’e de övgüler yağdırılıyor.

 

MEKTUBU YAZANLAR MURAT GEÇ’E YAKIN İSİMLER Mİ?

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de G-Ailem sistemini ele geçiren ve bu mektubu kaleme alan kişi ya da kişilerin Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanı Murat Geç’in yönlendirmesiyle böyle bir skandalın yaşandığını düşünüyor ve çalışmalarını buna göre şekillendiriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri G-Ailem sistemini apar topar kapatırken, sistemi kimin ele geçirdiği ve sistemden Fatma Şahin’e yazılan mektubun kim ya da kimler tarafından kaleme alındığını araştırıyor.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık