2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Gündem

BÜYÜKŞEHİR’DE FETÖ-YALIM BİLMECESİ

BÜYÜKŞEHİR’DE FETÖ-YALIM BİLMECESİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ’den dolayı ihraç edilen eski Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım’ın yeniden Zabıta Daire Başkanlığı görevine getirileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

iLERİ GAZETE

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Gaziantep büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ’den dolayı temizlik yapıldığını söylemiş ve bu temizliğin süreceğini dile getirmişti. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden ihraç edilen dönemin Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım’ın yeniden Zabıta Daire Başkanı olarak atanacağı iddiası ile sarsılan Gaziantep kamuoyu bu iddialar karşısında adeta şok olurken, 15 Temmuz’un unutulmaması gerektiğine ve Ömer Yalım’ın atama iddialarının bile vicdanları yaraladığına dikkat çekiyor.

15 TEMMUZ SONRASI GÖREVDEN ALINMIŞTI

Geçmiş dönemde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde İtfaiye Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı görevlerini aynı anda yürütmesi ile bilinen ve bu yüzden padişah olarak nitelenen Ömer Yalım’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde yeniden Zabıta Daire Bakanı olarak görevlendirileceği iddiaları kamuoyunda şok etkisi yarattı. Ömer Yalım, 15 Temmuz’a kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde 3 ayrı daire başkanlığını yürütüyordu ve Zabıta Daire Başkanlığı bunlardan biriydi. Yalım, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ terör örgütü ile iltisaklı olduğu iddiası ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı görevinden ihraç edilmişti. Yalım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden ihraç edilirken adli mercilerce de hakkında kovuşturma yürütüldüğü söylenmişti.

BU NASIL FETÖ TEMİZLİĞİ?

15 Temmuz sürecinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden ihraç edilen Ömer Yalım’ın bu ihracı sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ömer Yalım’ın görevden alınması hakkında konuşmuş ve belediye içinde FETÖ uzantılarını temizlediklerini, bu temizliğin de devam edeceğini söylemişti. Ancak geçtiğimiz haftadan bu yana Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde yeni bir görevlendirme ve atama ile Ömer Yalım’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı görevine yeniden getirileceği iddiaları gündeme bomba gibi düştü ve bu konu kamuoyunun gündemini hayli işgal etmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından konuya ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmazken Ömer Yalım’ın daire başkanı olarak atanması iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise belirsizliğini koruyor.

SEZER CİHAN’A YAKINLIĞIYLA BİLİNİYOR

Ömer Yalım’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı görevine atanması konusundan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in henüz haberi olmadığı ve belediye içindeki bazı üst düzey yetkililerin Ömer Yalım’ın daire başkanı olarak görevlendirilmesi için çalışmalar yürüttüğünü iddia eden bir kesime karşın bazı kesimler de atama konusunda Fatma Şahin’in bilgisi olduğunu savunuyor. Şahin’in konuyla ilgili temkinli adım atması gerektiğini dile getiren isimler ise adı FETÖ ile anılan Ömer Yalım’ın yeniden daire başkanı olarak görevlendirilmesinin kamuoyunda büyük bir tepkiye neden olacağını dile getiriyor. Ayrıca Ömer Yalım, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan’a yakınlığıyla biliniyor ve Yalım’ın Zabıta Daire Başkanlığı için isminin yeniden anılmasında Sezer Cihan’ın büyük bir pay sahibi olduğu iddia ediliyor.

“ÖMER YALIM GÖREVE YENİDEN GETİRİLMEMELİ!”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı görevini uzun bir zamandan beri Cafer Yılmaz yürütüyor. Cafer Yılmaz’ın itfaiye Daire Başkanı olarak da görev yapmasından ötürü Zabıta Daire Başkanlığı görevine yeni bir ismin atanması gerektiği, ancak bu ismin, FETÖ ile anılan ve sırf FETÖ’den dolayı görevden alınan Ömer Yalım olmaması gerektiği konusunda kamuoyu hemfikir. Konuyla ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama bekleniyor.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık