2024-06-16
  • 2024-06-16
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

BAKAN KİRİŞÇİ DÜNYA LİDERİ ALTUNKAYA'YA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

BAKAN KİRİŞÇİ DÜNYA LİDERİ ALTUNKAYA'YA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

​Bakan KİRİŞCİ, Altunkaya Şirketler Grubu'nun hayvancılık tesislerinde incelemeler yaptı. KİRİŞCİ hijyen ve modern tesisi bütün ayrıntılarıyla inceleyerek Altunkaya Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı  Mahsum Altunkaya’yı kutladı.

iLERİ GAZETE

 

Bakan KİRİŞCİ Altunkaya’ya övgüler yağdırdı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, Altunkaya Şirketler Grubu'na bağlı Oğuzeli ilçesinde bulunan modern hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
Altunkaya Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ
 ve beraberindekileri tesisleri gezdirerek, teknik bilgiler verdi ve yapılan üretimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Altunkaya, "Burada 11 bin 200 baş hayvan kapasiteli besi çiftliğimizde hem et, hem de süt ağırlıklı hayvancılık yapıyoruz. Ahırlarımız sektördeki en teknolojik yatırımlar olup, ülkemizde hayvancılığın yeniden gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz" şeklinde konuştu. Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere  Gaziantep'e gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ'NİN
 Altunkaya Şirketler Grubu'na bağlı hayvancılık tesislerini ziyaretine Gaziantep Valisi Davut GÜL, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MAREV Başkanı Abdulkerim Arslan'ın yanı sıra çok sayıda bürokrat katıldı.Altunkaya Şirketler Grubu'nun modern tesislerinde incelemelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı KİRİŞCİ, tesislere hayran kaldı. KİRİŞCİ, tesisleri son derece "Hijyenik ve teknolojik" bulurken, "İnanılmaz ve muhteşem" gibi ifadeler kullandı. ALTUNKAYA Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı  Mahsum Altunkaya'yı kutlayan Bakan KİRİŞCİ, "Ülkemiz hayvancılığı açısından örnek bir tesiste incelemelerde bulunmanın mutluluğunu yaşadım. Böylesine gerek teknolojik, gerekse de işletmecilik anlayışı olmak üzere her anlamda kusursuz bir tesisi ülkemiz hayvancılığına kazandıran Mahsum Altunkaya'yı kutluyorum. Bakanlık olarak böyle modern yatırımları çok önemsiyoruz. Bakanlığımız ve yatırımcılarımız el ele vererek ülkemiz tarımını, hayvancılığını yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık