2023-04-01
  • 2023-04-01
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

AK PARTİ İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

AK PARTİ İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci yaklaşan 14 mayıs seçimlerinde milletvekili aday adaylığı olmak için İl başkanlığı görevinden ayrıldığını açıkladı. Özkeçecinin istifasının ardından il başkanlığı a kimin atanacağı merak konusu oldu.

iLERİ GAZETE

osyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Özkeçeci, “Genel merkezimizin takdiri ve cumhurbaşkanımız, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onurları ile 2023 yılı genel seçimleri milletvekilliği aday adaylığı dolayısıyla bugün itibariyle il başkanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım” dedi.

Özkeçeci'nşn istifasının ardından il başkanlığına il yönetiminden cv'si istenenlerden birisinin atamasının yazılacağı kaydedildi.

Özkeçeci’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

Kıymetli Hemşehrilerim,

Değerli Dava Arkadaşlarım,

 28 Aralık 2014 tarihinden bugüne kadar büyük bir özveri ve onurla yürütmekte olduğum Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevimden; Genel Merkezimizin takdiri ve Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın olurları ile 2023 Yılı Genel Seçimleri Milletvekilliği Aday Adaylığım dolayısıyla bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

Öncelikle 9 yıl boyunca bu şerefli görevi yürütmeme olanak sağlayan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Genel Başkan Vekillerimiz Sayın Numan KURTULMUŞ ve Sayın Binali YILDIRIM’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza; görevde bulunduğum süre zarfında şahsıma güven ve desteklerini esirgemeyen Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan KANDEMİR’e, Güneydoğu Anadolu Bölge Teşkilat Başkanımız Sayın Abdullah AĞRALI’ya, İl Koordinatörümüz, Malatya Milletvekilimiz Sayın Hakan KAHTALI’ya ve Genel Merkez Teşkilatımıza en derin  şükranlarımı sunuyorum.

Bugüne kadar desteklerini her daim yanımda hissettiğim, bu kutlu yolda yan yana yürümekten büyük mutluluk duyduğum, zaman ve mekan fark etmeksizin daha güçlü bir Türkiye için omuz omuza çalıştığım bakanlarımıza, kadim il başkanlarımıza, milletvekillerimize, büyükşehir ile ilçe belediye başkanlarımıza ve yardımcılarına, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve yönetimlerine, il başkan yardımcılarımıza, il yönetim kurulu üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, STK’larımıza, tüm teşkilatımıza ve teveccühleri ile gönüllerinde bizlere yer vermiş, davamıza ve 2002 seçimlerinden bu yana bizlere inanmış tüm hemşehrilerimize minnettarım.

Ülkemizin ve Gazi şehrimizin gelişmesi, büyümesi ve ilelebet yükselmesi için büyük bir özveri ve gayret içinde görevlerimi yerine getirdim. Dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de AK Parti çatısı altında ülkemize hizmet edebilmek için şahsıma verilecek tüm görevleri layıkıyla yerine getirmeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde partimizi zafere ulaştırmak için; Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, var gücümle, durmadan, yılmadan büyük bir azim ve ilk günkü heyecanla çalışmalarımı sürdürmeye devam edeceğim.

Bu vesileyle; 2023 yılı seçiminin ülkemiz, Gazi şehrimiz ve partimiz için hayırlar getirmesini diliyorum.

 Selam ve dua ile…

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık