2024-03-01
  • 2024-03-01
  • İncilipınar Mah. Nail Bilen Cad. Kelleci İş Merkezi No: 24 K:2 No:10 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kategori: Yerel

“GAZİANTEP TOMURCUKLARI PROJESİ” İLE YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

“GAZİANTEP TOMURCUKLARI PROJESİ” İLE YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, SANKO Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle “Gaziantep Tomurcukları Projesi” hayata geçirildi.

iLERİ GAZETE

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’teki çocuklara yönelik geliştirilen projeyle, ebeveynlerini kaybetmiş çocuklar ile tedavi altında olan ebeveynlerinin yanında refakatçi olarak kalan çocukların tespit edilmesi ve bu çocukların sağlık, eğitim ve psikososyal açıdan değerlendirilerek desteklenmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SANKO Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Metin Bayram, Genel Sekreter Dr. Yusuf Ziya Yıldırım ile Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram, Gaziantep Nurdağı’nda  konteyner kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Tanrıverdi ile Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burcu Gökalp Özcan, bölgede depremden etkilenen çocuklara ve deprem bölgesinde hizmet veren psikolog ile sosyal çalışmacılara psikososyal açıdan destek sağlamak amacıyla eğitim verdi.

Bunları da Okuyabilirsiniz.

Hakkımızda

İlkeli Yayıncılık