ŞAHİNBEY 50 BİN TABLET DAĞITTI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Şahinbey Belediyesi’nin pandemi sürecinde 50 bin adet tablet dağıttığını açıklayarak Şahinbey Belediyesi’nden övgü dolu sözlerle bahsetti. Erdoğan, Şahinbey Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden daha fazla tablet dağıttığına dikkat çekerek, “Bunu neden kimse görmüyor?” dedi.

Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek bina açılış töreninde bir konuşma yapan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Belediyesi’nin pandemi döneminde 50 bin tablet dağıtmasına vurgu yaptı ve Şahinbey Belediyesi’nden övgü dolu sözlerle bahsetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 40 bin tablet dağıttığını ve bunu allayıp pullayıp şişirdiğini; ancak Şahinbey Belediyesi’nin 50 bin tablet dağıtmasını kimsenin görmediğini dile getiren Erdoğan, “Dikkat edin sadece bir ilçe belediyemiz bunu yapıyor” dedi.

“ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’Nİ KİMSE GÖRMÜYOR MU?”
Konuşmasında Şahinbey Belediyesi’nin başarısını ve çalışmalarını, özellikle de tablet dağıtımının İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin tablet dağıtımından daha fazla olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3,5 milyonu geçtiği koskoca İstanbul'da 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. Birileri de bunu kutlayıp, şişirdikçe şişiriyor. Ya böyle allamak, pullamak olur mu? Milli Eğitim Bakanlığımızın bugüne kadar dağıttığı 2 milyonu aşkın tableti bir kenara bırakıyorum. Bizim sadece Şahinbey ilçe belediyemizin dağıttığı 50 bin tableti kimse görmüyor. Görmek istemiyor. İlçe belediyesi dikkat edin” ifadelerine yer verdi.

TAHMAZOĞLU’NDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını bu bölümünü video şeklinde paylaşırken, “Sayın Cumhurbaşkanım, sizin önderliğinizde durmadan, usanmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Zat-ı devletlerinize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Tahmazoğlu’nun Şahinbey Belediye Başkanlığı unvanı ile yürüttüğü çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından övülmesi ise Gazianteplileri gururlandırdı.


Haberi Paylaş