NTO BAŞKANLARINDAN BAYRAM MESAJI


Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt yayımladıkları mesajda, “Özlediğimiz bayramlara tekrar ulaşmak için kurallara uymamız önem arz etmektedir.” dediler.

Kurban Bayramı’nın yardımlaşma duygularını öne çıkaran kıymetli günler olduğunu ifade eden NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülkemizde Koronavirüs salgını hala devam etmektedir. Bu nedenle Kurban Bayramı’nda da virüsle mücadelede gelinen noktayı daha da iyi seviyelere taşımak için maske, mesafe ve temizlik kurallarını uygulamamız gerekmektedir. Bayramlar birlik ve beraberliğimizin, milletçe kenetlenmemizin en önemli fırsatları arasındadır. Milletimiz dünden bugüne yardımlaşmaya, düşene el uzatmaya her zaman değer vermiştir. Kurban Bayramı da yardımlaşmanın zirve yaptığı nadide günlerdir. Bugünlerin en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Dolayısıyla, bugün, açlık, yoksulluk, zulüm ve şiddet sarmalında kuşatılan dünyanın feraha kavuşması ve insanlığın hep beraber bayramı yaşaması için bu doğrultuda çalışmak önemli bir vazifemiz olmalıdır. Terör, savaş ve ölümlerin değil barış, huzur, güven ve kardeşliğin doyasıya yaşanması ve tüm insanlığın mutlu olması temennisiyle Kurban Bayramı’nın Türk iş ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyor, Nizip Ticaret Odası üyelerinin, Nizip’li hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin kurban bayramını kutluyoruz. Ayrıca uzun süredir Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz geleneksel bayramlaşma törenimiz bayramın ikinci günü saat 11.00-13.00 arasında Nizip Ticaret Odası’nda düzenlenecektir. Düzenlenecek olan bayramlaşma törenimize tüm Nizip Ticaret Odası üyelerinin ve Nizip’li hemşerilerimizin katılımını bekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.


Haberi Paylaş