NEJAT KOÇER’İN ZAFER BAYRAMI MESAJI


30 Ağustos, aziz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi yolundaki sadakat yeminidir.

“Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla mühürlenmiş milli mücadelemizin zafer tacıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş müjdecisi olan 30 Ağustos, kahramanlık ve zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en şerefli günüdür. Zafer yolunu açan birlik ve beraberlik ruhu, Türk milletinin gönlünden çağlayan bir pınar gibi ilelebet varolcaktır. Muassır medeniyetler seviyesine ulaşan bir ülke olma yolundaki irademizi ekonomik, siyasi ve askeri bakımdan zayıflatmak isteyenlere karşı mücadelemizi yüz yıllar öncesinde olduğu gibi bugün de aynı inançla sürdürüyoruz. Küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken Cumhuriyet tarihimize yeni başarılar ve zaferler not ediyoruz.
Ülkemiz bugün, gerek ihracat ve büyümesi gerek savunma sanayii gerek teknolojisi gerekse pandemiye karşı sürdürdüğü mücadelede sağlık alt yapısı ile göz doldurmaya devam ediyor. 30 Ağustos zaferin 99’ uncu yıl dönümünü kutlarken bu başarıların gururunu da birlikte yaşıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi şehrimizin her bir ferdi başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize kazandırmış istiklal mücadelesi kahramanlarıyla tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.


Haberi Paylaş