KARA HOLDİNG BEN DE VARIM DEDİ


Kara Holding, Karadeniz’de yaşanan sel afetinin neden olduğu zararların giderilmesi ve afetzede durumundaki vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan kampanyaya 1 milyon TL’lik destek sundu.

Geçtiğimiz günlerde Karadeniz’de yaşanan sel felaketi bütün Türkiye’yi derinden üzerken delin neden olduğu yaraların acilen sarılması yönünde birçok kurum ve kuruluş gibi Kara Holding de AFAD tarafından açılan yardım kampanyasına destek olmaya karar vererek Gaziantep Valiliği kanalıyla  1 milyon Türk Lirası bağışta bulundu.


İNSANLIK GÖREVİ
Doğal afet gibi durumlarda mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesine destek vermenin önemli bir insanlık ve vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Kara Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Kara “Ülkemizin içinden geçtiği süreçte özellikle orman yangınları ve yaşanan sel olayları hepimizi olduğu gibi bizleri de derinden üzdü. Yangınlarda kül olan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesi adına elimizden gelen desteği sunmaya hazırız. Bir de sel olayında çok sayıda vatandaşımız mağduriyet yaşadı. Bizler de vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir nebzede olsun giderilmesine katkı sunmak adına Gaziantep Valiliği kanalıyla 1 milyon Türk lirası bağış yapma kararı aldık. Ülkemizin zor günlerinde milletçe kenetlenmek, yaraların sarılmasına katkı sağlamak ve bu tür felaketlerin yaşanmaması için gerekli her türlü desteği vermek hepimizin ortak sorumluluğu ve vatandaşlık görevidir. Gücümüz yettiği kadar katkı sunabilirsen ne mutlu bize düşüncesi ile böyle bir girişimde bulunduk. Belki o derin acıyı yapacağımız yardım yok etmez ama bir nebze hafifletmek adına bu yardımı yapmamıza vesile olan herkese de teşekkür ediyorum. Bir kez daha ülkemize ve milletimize geçmiş olsun” dedi.


Haberi Paylaş