İMO BAŞKANI ÇELİKTÜRK’TEN 23 NİSAN MESAJI


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Göhkan Çeliktürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çeliktürk mesajında, 101 yıl önce 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiğini söyledi. Çeliktürk, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasından Cumhuriyet’in ilana giden yoldaki en önemli kilometre taşlarından birisidir. TBMM, bu anlamda milletimizin özgürlük ve bağımsızlığına ulaşma kararlılığının merkezi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimiz için çok önemli olan bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Milletimizin ve tüm çocukların 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ve gururla kutluyoruz” dedi.

Atatürk’ün, 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmesinin, çocuklara olan sarsılmaz güveninin eseri olduğuna vurgu yapan Çeliktürk, çocuklara şöyle seslendi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’i gelecek nesillere emanet etmesi, çocuklara ve gençlere olan güveninin sonucudur. Ülkenin geleceğini inşa edecek olan siz çocuklarımızın tarihimizi, özellikle de Kurtuluş Savaşımızı çok iyi öğrenmesini istiyoruz. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız bir şekilde millete geçmesinin önemini, Atatürk İlke ve İnkılaplarını çok iyi kavramanızı istiyoruz. Günümüzde en değerli şey bilgidir. Bilgiye sahip olan toplumlar dünyaya yön vermektedir. Siz çocuklarımızın pozitif bilimler ışığında en donanımlı şekilde yetişmeleri Cumhuriyetimizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü, Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği gibi, Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine ve daha da ileriye taşıyacak olan sizlersiniz.”


Haberi Paylaş