İKİ GÖZÜM AHMET SEYİRCİYLE BULUŞACAK


"Sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatının anlatıldığı ‘İki Gözüm Ahmet’ filmi için Gaziantep’te yönetmenler Gani Rüzgar Şavata ve Hüsnü Hakan Gürtop’un katılımı ile özel gösterim yapıldı."

Türkiye’nin önemli ses sanatçılarından Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan ‘İki Gözüm Ahmet’ filmi çekilmeye karar verildiği ilk günden beri tartışmaların odak noktası haline gelmişti. 

Kaya’nın eşi Gülten Kaya Yapımcılara dava açmış filmin çekilmemesi ve yayınlanmaması için tepki göstermişti. Buna karşılık İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi, Gülten Kaya’nın “ihtiyati tedbir talebinin” reddine karar vermişti. Alınan bu kararın ardından “İki Gözüm Ahmet” 27 Ağustos Cuma günü Türkiye’de, 2 Eylül’de ise Avrupa’nın çeşitli kentlerinde vizyona girmişti. Birçok şehirde film için düzenlenen özel gösterimin şimdiki durağı ise Gaziantep oluyor. 10 Eylül Perşembe günü saat 15.50’da basın toplantısı ile başlayan gösterim Forum AVM’de düzenlendi. Basın toplantısı ve gösterime filmin yönetmenleri Gani Rüzgar Şavata ve Hüsnü Hakan Gürtop’un yanı sıra oyuncuların da katılacağı aktarıldı


Haberi Paylaş