GÖKHAN ÇELİTÜRK’TEN 10 KASIM MESAJI


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 10 Kasım Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Gökhan Çeliktürk mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının yıldönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle andıklarını söyledi. "Atatürk'ü anmak, O'nun 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet'e sahip çıkmakla olur" diyen İMO Başkanı Çeliktürk, şöyle devam etti:

DÜŞÜNCELERİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR

"Tüm dünyanın saygısını kazanmış olan Kurtuluş Savaşımızın önderi, büyük bir asker ve devlet adamı olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının üzerinden 83 yıl geçmesine rağmen onun ilkeleri, devrimleri ve düşüncelerinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmakta ve yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Atalarımızın canları ve kanları pahasına kurduğu Cumhuriyeti korumak, geliştirmek ve Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkararak ebediyen yaşatmak hepimizin en büyük görevidir.

LAİK VE DEMOKRATİK CUMHURİYET

Millet egemenliğinin güvencesi olan Cumhuriyetimizin temeli demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesidir. Günümüzde karşı karşıya bulunduğumuz ekonomik, sosyal ve hukuksal sorunların çözümü de demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesini güçlendirmekten geçmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83.yıldönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz vatanımız uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."


Haberi Paylaş