GAZİANTEP’E İKİ ESER DAHA KAZANDIRILIYOR


Hayırseverlerin destekleri ile Gaziantep’e her geçen gün yeni eserler kazandırılmaya devam ediliyor. Her hafta imzalanan okul, spor salonu, cami, okul öncesi eğitim tesisleri gibi pek çok alanda imzalanan protokoller kapsamında İlde önemli çalışmalar yürütülüyor…

Gaziantep Modeli olarak nitelendirilen işbirliği kapsamında yeni bir protokolün daha imzaları atıldı.  Şahinbey İlçesinde yaptırılacak cami ve diyanet anaokulu için protokol imza töreni düzenlendi.

Valilikte düzenlenen törene, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Şahinbey İlçe Müftü Vekili Mehmet Arslaner ile Hayırsever Orhan Tüzel ve ailesi katıldı.

Vali Gül, imza töreninde yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimin önemine değinerek anaokulları ve anasınıflarının mahalle ölçeğinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Çocukların aileleri ile daha rahat ulaşım sağlamaları için anasınıflarının, anaokullarının her mahallede çok sayıda olması gerektiğini dile getiren Vali Gül,  “Milli Eğitim Bakanlığımızın anasınıfları ve anaokulları, Diyanet İşleri Başkanlığımızın da yine çocukların eğitimine yönelik 4-6 yaş olmak üzere çeşitli tesisleri var. Gaziantep’te de bu tesislerin sayıları giderek artmaya başladı. Gaziantep’te çok sayıda çocuk var ve bu çocukların hem doğru dini eğitim almaları hem de erken yaşlarda anaokulunda, anasınıfında okul öncesi eğitim almaları ancak bu tür tesisleri ile mümkün olabiliyor. Yine bazı mahallelerde cami ihtiyacı var.  İhtiyaç olan mahallerde de hayırseverlerimiz tarafından camiler yapılıyor. Bugün de hem cami hem de Diyanetin 4-6 yaş anaokulunun protokolünü yapıyoruz. Ben başta hayırseverimiz olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Alper Çifçi ile Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Gaziantep’te, hayırseverlerin örnek teşkil ettiğini ifade ederek teşekkür ettiler, hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

Gaziantep’e bir 4-6 Yaş Diyanet Anaokulunun daha kazandırmanın sevincini yaşadıkların söyleyen İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Bu mekânlar, yavrularımıza anaokullarındaki temel eğitimin yanı sıra güzel ahlaka,  bizi biz yapan değerlerimize dair bilgiler verdiğimiz ve en önemli Said dini bilgiyi kazandırdığımız mekânlar. Hiç şüphesiz insana yaptığımız yatırım geleceğe yönelik en hayırlı yatırımdır.  Öncülüğünüzde bunları yaygınlaştırmanın, İlimizin her mahallesinde, her semtinde bunu arttırmanın gayreti içerisindeyiz” dedi. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  ise Eğitimin başlangıç noktası olması itibari ile 4-6 yaşı oldukça önemsediklerini dile getirerek, “Şu ana kadar belediye olarak 4-6 yaş için 12 tane yer ayarladık. Bunu inşallah 20’ye tamamlayacağız. Hayırseverlerimize teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Hayırsever Orhan Tüzel ve ailesi de; yakın zamanda babalarını kaybettiklerini ve onun anısını yaşatmak adına böyle bir hayır yapmak istediklerini belirterek vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Şahinbey İlçesi Yamaçtepe Mahallesine yaptırılacak caminin isminin ise Hacı Hamit Tüzel olacağı bildirildi. 


Haberi Paylaş