BAŞKANI KAPLAN’DAN 10 KASIM MESAJI


Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Şanlı tarihimizin en önemli kilometre taşlarından biri olan Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla andıklarını ifade eden GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan, mesajında şunları söyledi:

"Atatürk'ün önderliğinde başlatılan ve büyük bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Atatürk, milletimizin azim, kararlılık, fedakarlık ve cesaretinin ürünü olan Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak için her türlü fedakarlığı yapacağına olan inancımız tamdır. Milletimizin çaba ve gayretleri sonucu bugün bölgesinde ve dünyada gerek ekonomik, gerekse de siyasal anlamda önemli bir güç olan Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın dört bir tarafındaki mazlum milletlerin umudu haline gelmiştir. Bizlere emanet edilen Cumhuriyeti, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihin her döneminde bağımsız ve hür yaşamış olan milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimizi kurarak gençlere emanet eden Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun."


Haberi Paylaş